12/27/2012

Krok po kroku - dobierany warkocz francuski

Podobnie jak przy warkoczu klasycznym, i w tym przypadku wydziwiam z nazwą. Dlaczego? Bo warkocza można dobierać po holendersku i po francusku, włosy można dobierać do warkocza z 4 pasm i warkocza z 5, opcji jest wiele i tym razem też muszę je rozróżnić. Warkocz dobierany francuski możemy nazywać po prostu warkoczem francuskim.

Niestety - dzisiaj również bez zdjęć. Szukam dobrego tła, na którym mogłabym robić dla was zdjęcia, jednak nie jest to takie łatwe jak myślałam, a nie chcę tła każdego zdjęcia edytować w photoshopie. Nie mam na tyle czasu i energii, by to zrobić. Obiecuję jednak, że jak tylko uda mi się zrobić zdjęcia do tego i poprzedniego postu, to wpisy uzupełnię.
Post uzupełniony w zdjęcia! :)


W tym tutorialu opiszę, jak zrobić pojedynczy warkocz francuski po środku głowy. Sposób ten można jednak wykorzystać przy robieniu warkocza francuskiego z boku głowy, z grzywki, do góry nogami.. Warkocze francuskie można zrobić dwa, można zrobić trzy i więcej.Krok 1. Podobnie jak przy warkoczu klasycznym, możesz rozczesać włosy jeśli jesteś prostowłosa. Jeśli masz włosy kręcone lub falowane - lepiej delikatnie porozdzielaj palcami poszczególne pasma włosów.
Moje włosy nie wyglądają na tym zdjęciu najlepiej - są wielokrotnie rozczesywane, więc się trochę spuszyły.

Krok 2. Na dowolnej wysokości głowy wybierz trzy pasma włosów, a ich resztę pozostaw w dalszym ciągu rozpuszczoną. Owe trzy pasma mogą być cienkie, przy samej linii czoła, mogą być jednak grubsze - wtedy warkocz francuski zacznie się dalej. Im grubsze pasma wybierzesz, tym dalej rozpocznie się Twój warkocz francuski. 
Krok 3. Pasma, które wybraliśmy, ponumerujmy od lewej strony: 1,2,3. Pasmo pierwsze przełóż nad pasmo drugie, a pasmo trzecie nad pasmo pierwsze. W ten sposób również plecie się warkocz klasyczny! (Kolejność pasm: 2,3,1)Krok 4. Gdyby miał to być warkocz klasyczny, krok 3 kontynuowalibyśmy aż do osiągnięcia maksymalnej bądź satysfakcjonującej długości warkocza. Jest to jednak warkocz dobierany francuski i jak sama nazwa wskazuje.. włosy do naszego warkocza będziemy dobierać.
Prawą ręką przytrzymaj trzy pasma włosów, którymi rozpoczęłaś robić warkocza francuskiego. Lewą natomiast złap czwarte pasmo włosów, które powinno znajdować się jak najbliżej lewej strony rozpoczętego przed chwilą warkocza. Jego grubość zależy od tego, jak chcesz żeby Twój warkocz francuski wyglądał. 


Krok 5. Pasmo, które znajduje się po lewej stronie warkocza (pasmo nr 2) przełóż do lewej ręki i połącz je z pasmem czwartym, które przed chwilą wybrałaś. Tym sposobem owe dwa pasma połączyły się w jedno (wszystkie połączone pasma będziemy oznaczać numerkiem pasma, do którego dobieramy pasmo!). Prawą ręką wciąż przytrzymuj dwa pozostałe pasma włosów.

 Krok 6. Połączone pasmo (drugie z czwartym) przełóż nad pasmo środkowe czyli trzecie. (Kolejność pasm: 3,2,1)
 Krok 7. Lewą ręką przytrzymaj 3 pasma włosów składające się na warkocz, a prawą złap pasmo, które znajduje się najbliżej prawej strony warkocza. Krok 8. Skrajnie prawe pasmo warkocza przełóż do prawej ręki, w której masz czwarte, złapane przed chwilą pasmo. Połącz je w jedno (pasmo pierwsze i dobrane czwarte stają się pasmem pierwszym). Dwa pozostałe pasma dalej trzymaj w lewej ręce.


  Krok 9. Pasmo z prawej strony (pasmo nr1) przełóż nad pasmo środkowe (pasmo nr2). (Kolejność pasm: 3,1,2)Krok 10. Od tej pory będziesz powtarzać kroki 4,5,6 a następnie 7,8,9. Będą zmieniać się numery pasm, bo wciąż zmienia się ich kolejność.

 Teraz zrób to samo co w kroku 4, a następnie to co w kroku 5: lewą ręką złap dodatkowe pasmo z lewej strony warkocza i przekładając skrajnie lewe pasmo (pasmo nr 3) do lewej ręki połącz je z tym dobranym pasmem.


 
 Krok 11. Połączone pasmo nr 3 przełóż nad pasmem środkowym (pasmem nr1). (Kolejność pasm:1,3,2)

Krok 12. Powtórz krok 7 oraz krok 8. W tym przypadku jednak dodatkowe czwarte pasmo łączysz z pasmem o numerze 2.
 Krok 13. Połączone pasmo drugie przełóż nad pasmo trzecie. (Kolejność pasm: 1,2,3).
 
Krok 14. Powtarzaj kroki 4-9 (w krokach 10-13 robisz to samo, jednak w 4-9 jest to szerzej opisane).  Krok 15. Kiedy skończą się pasma, które możesz dobrać zacznij pleść warkocza klasycznego. Możesz też np. związać od razu włosy tuż nad karkiem, nie kontynuując warkocza. Tutaj panuje pełna dowolność decyzji.


Jak widać, warkocz francuski nie jest trudny w wykonaniu. Jeśli nie udaje Ci się go zrobić - próbuj, ćwicz! Aż się uda. A uda się w końcu na pewno. :)


Fotograf: Ada! :)

24 komentarze:

 1. Super! Wreszcie wiem jak to zrobić, ja sama od zawsze mam krótkie włosy i niestety nie mam nawet czego zapuszczać - cienizna, szkoda zachodu, jednak włosy mojej córki nabierają objętości i długości i już mamy pierwsze eksperymenty za sobą ;) no własnie, eksperymenty bo uczę się na niej, na razie jest cierpliwa ale pewnie do czasu ;) na pewno będę śledzić dalsze wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo postaram się skrobnąć tutorial kolejnej fryzury :) Cieszę się, że ten Ci się przydał! Powodzenia w dalszym czesaniu :D Próby, próby, próby, a będziesz coraz lepiej :)

   Usuń
 2. Ślicznie ;] Teraz wiem od czego zacząć, ale pewnie będę musiała nieźle poćwiczyć... Dziękuję ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam jak ja się uczyłam robić dobierańca kilka lat temu.. To był jakiś koszmar! Kompletnie mi nie wychodził, więc po jakimś czasie się poddałam. A pewnego razu spróbowałam ponownie i udał się praktycznie za pierwszym razem :D

   Usuń
 3. Po pewnym czasie naumiałam się i ja :D
  Dzięki Tobie :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I pięknie Ci ten warkocz teraz wychodzi! :D

   Usuń
 4. oglądałam kilka filmików ale dopiero te zdjęcia pokazały mi jak zapleść ten warkocz. Udał się za pierwszym razem, a miałam tylko jedno podejście bo ona nie lubi jak jej czeszę włosy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego te tutoriale naprawdę robiłam krok po kroku :) Cieszę się, że Ci się udało!

   Usuń
 5. Nauczylam sie...! Jestem w szoku,wyszlo za pierwszym razem;) Swietna "instrukcja":)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wychodzi mi :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może musisz spróbować jeszcze raz? ;) A w którym momencie Ci nie wychodzi?

   Usuń
 7. Mega super! Dziękuję :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Hura!!!!! W końcu nauczyłam się robić dobieranego. Myślałam,że nigdy mi się to nie uda, dopóki nie trafiłam tutaj. Bardzo dobra instrukcja. Ślicznie dziękuję. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna instrukcja :) Jeszcze muszę trochę poćwiczyć żeby mieć wprawę, ponieważ zanim zobaczyłam ten artykuł nie miałam zielonego pojęcia jak wykonać tą fryzurę ;) Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wciąż się uczę. Na początku w instrukcji przeszkadzało mi to, że kroki są tak szczegółowo podzielone, bo co chwila trzeba puścić włosy i jakoś przescrollować stronę :)
  Ręce już mi odpadają :P Ale na przetłuszczonych włosach dużo łatwiej niż na sypkich.

  OdpowiedzUsuń
 11. jesteś cudowna :D działa! nauczyłam się!

  OdpowiedzUsuń
 12. Umiem robić wiele rzeczy, ale dobierańca za nic nie umiałam... do dzisiaj! :D dziękuję Ci! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Super instrukcja ! :) tylko niestety po1 mam krótkie włosy, a po2 to sama nie potrafię zrobić sobie takiej fryzury :( miło by było, gdybyś zamieściła instrukcję jakieś łatwej i szybkiej fryzury na włosy ok. 3 cm nad ramiona, lecz z Twoją długością to raczej niemożliwe :D :(

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Witaj na moim blogu :)

Jeśli zainteresował Cię mój wpis - zostaw komentarz. Z każdego nowego komentarza cieszę się i uważnie go czytam, starając się na każdy odpowiadać i pomóc w razie potrzeby i możliwości. :)

Nie pisz "Obserwujemy?", "Zapraszam:..." itp. Patrzę na bloga każdego komentatora, jeśli takowego posiadają. Pamiętaj - nic na siłę!

Dziękuję Ci za Twoje odwiedziny i słowa, które mam nadzieję, zostawiłaś/eś. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...